2. Световен футбол
  3. Уцелиха с бутилка страничен съдия на мача Сан Лоренсо - Ривър Плейт (ВИДЕО)

Уцелиха с бутилка страничен съдия на мача Сан Лоренсо - Ривър Плейт (ВИДЕО)

Двубоят беше прекратен за 5 минути, а Ривър Плейт спечели и се класира за финала за Купата на носители на купи в Южна Америка

Мачът за Купата на носители на купи в Южна Америка между аржентинските Сан Лоренсо и Ривър Плейт беше прекратен за повече от пет минути заради инцидент със страничния съдия на двубоя. Реферът Нестор Питана беше ударен с бутилка, хвърлена от трибуните на стадион "Нуево Гасометро". Питана беше един от арбитрите на Аржентина на Мондиал 2014.

С попадение на уругваеца Карлос Санчес тимът на Ривър Плейт спечели тази среща като гост с 1:0 и с общ резултат 2:0 триумфира за първи път в историята си с купата на носителите на купи на континента.

За този трофей в два мача играят шампионът на Южна Америка (Сан Лоренсо) и носителят на Копа Судамерикана (Ривър Плейт). Мачовете за тази купа се провеждат за първи път през 1989 година.