2. Световен футбол
  3. В САЩ: Лос Анджелис на финал, Филип Кръстев гледа от пейката

В САЩ: Лос Анджелис на финал, Филип Кръстев гледа от пейката

Отборът на българския национал крачи към защита на титлата си

Отборът на Лос Анджелис ФК направи нова крачка към защитата на титлата си в Мейджър Лийг Сокър - футболния шампионат на САЩ.

Като гости играчите от "града на ангелите" спечелиха с 1:0 срещу Сиатъл Саундърс и се класираха за финала в Западната конференция.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута и бе дело на голмайстора на тима Денис Буанга, който вече има 24 от началото на кампанията.

Много силен двубой за победителите изнесе и вратарят Максим Крепьо, който завърши със седем спасявания.

Лос Анджелис нанесе първа домакинска загуба на Сиатъл в плейофите от 2013 година насам, като за този период Саундърс бяха натрупали 19 поредни срещи без загуба пред собствена публика.

Българският национал Филип Кръстев, който е част от състава на Лос Анджелис, остана на резервната скамейка през всичките 90 минути на срещата.

Във финала в конференцията Лос Анджелис ФК ще гостува на четирикратния шампион Хюстън Динамо, който победи с 1:0 Спортинг Канзас Сити.

Във финала на Изток съперници са тимовете на ФК Синсинати и Кълъмбъс Крю.