2. Световен футбол
  3. Ван Перси бележи, но Холандия отегчи при 1:1 с Еквадор

Ван Перси бележи, но Холандия отегчи при 1:1 с Еквадор

Южноамериканците стигнаха до реми в контролата на "Амстердам Арена", но дадоха свидни жертви

Холандия и Еквадор направиха 1:1 в контрола на „Амстердам Арена”, която подгря двете страни за предстоящото Световно първенство в Бразилия.

Робин ван Перси водеше атаката на „лалетата” и се разписа, а бившият нападател на Манчестър Сити Фелипе Кайседо се контузи и участието му на Мондиала е под въпрос.

Мачът в Амстердам започна в бързо темпо и южноамериканците, които са в група с Франция, Швейцария и Хондурас на Мондиала, удариха първи. Кайседо пусна за бързия Джеферсон Монтеро, който надбяга прекия си пазач и откри резултата с нисък удар.

Велтман се размина с остро центриране на Ван Перси, а Кайседо изглежда получи тежка травма и беше изнесен на носилка в 36-ата минута, което може да го лиши от шанса да играе на световното.

Веднага след неговата контузия, холандците изравниха. Изритана напред топка от Жорди Класи попадна в Робин ван Перси и за звездата на Манчестър Юнайтед беше лесно да финтира Гуагуа и да прати зад вратаря Бангера – 1:1.

Мемфис Депай направи пропуск от положение, което сам създаде.

През втората част домакините натискаха, а Кайседо беше сложил лед въърху крака си и изглеждаше по-добре на резервната скамейка. За нещастие, влезлият като негова смяна Армандо Вила също се контузи и на свой ред беше сменен.

Вийналдум изпусна една от редките възможности за домакините, а Луис ван Гаал и помощникът му Патрик Клуйверт гледаха недоволни постната продукция на „лалетата”, които не стигнаха до втори гол и се задоволиха с 1:1.

На Мондиала холандците са в група със световния шампион Испания, Чили и Австралия.