2. Световен футбол
  3. Вангер Лав доближи Коринтианс до титлата в Бразилия (ВИДЕО)

Вангер Лав доближи Коринтианс до титлата в Бразилия (ВИДЕО)

Бившият нападател на ЦСКА (Москва) вкара за 1:0 над Фламенго в 32-ия кръг

Вагнер Лав вкара единствения гол в полза на Коринтианс при победата с 1:0 у дома срещу Фламенго в среща от 32-ия кръг на бразилското първенство. Коринтианс има 14 победи в 16 мача пред собствена публика през настоящия сезон и е все по-близо до спечелване на титлата. Отборът от Сао Пауло има актив от 70 точки на първото място, а намиращият се на втора позиция за момента Атлетико (Минейро) е с осем точки по-малко.

Лав вкара десетия си гол през сезона в самия край на първото полувреме, като засенчи напълно перуанеца Пауло Гереро, който е в състава на Фламенго. Жонас от гостите получи червен картон в 57-ата минута и остави Фламенго с десет души до края на двубоя. Отборът от Рио де Жанейро е в средата на класирането с актив от 44 точки.

Атлетико Минейро, който все още има шансове да настигне Коринтианс, победи с 2:1 у дома срещу Понте Прета. Лоан и Джовани Аугусто вкараха два бързи гола в рамките на само пет минути между 51-ата и 56-ата и осигуриха солиден аванс в полза на отбора от Бело Орисонте. Ренато Чавес в добавеното време реализира почетното попадение за състава на Понте Прета, намиращ се на девето място в класирането с 47 точки.

Атлетико е домакин на Коринтианс на 1 ноември и задължително трябва да победи в опита си да настигне тима от Сао Пауло в класирането. Коринтианс не е печелил титлата в Бразилия от 2011 година насам.

В друга среща от 32-ия кръг на Кампеонато Бразилейро отборът на Сао Пауло победи с 2:1 като гост на Коритиба и запази шансовете си за класиране в първата четворка, даваща право на участие в турнира Копа Либертадорес.

Сантос, който е на четвъртата позиция, завърши наравно 0:0 при гостуването си срещу Фигейрензе.

Третият тим в класирането до момента Гремио (Порто Алегре) също направи 0:0 далеч от дома срещу аутсайдера Вашку да Гама.