2. Световен футбол
  3. Велес и Арсенал се класираха в осминафиналите на Копа Либертадорес

Велес и Арсенал се класираха в осминафиналите на Копа Либертадорес

Боливар (Ла Пас) излезе на 1-о място в група 7 на турнира Копа Либертадорес, побеждавайки като гост мексиканския Леон с 1:0. Боливийците имат 8 точки от 5 мача, пред Леон със 7

Боливар (Ла Пас) излезе на 1-о място в група 7 на турнира Копа Либертадорес, побеждавайки като гост мексиканския Леон с 1:0. Боливийците имат 8 точки от 5 мача, пред Леон със 7. Емелек с 6 и Фламенго с 4 са следващите отбори, но и с мач по-малко. Уилям Перейра в 70-ата минута вкара единствения гол на Естадио де Леон.

В група 1 Велес Сарсфийлд се наложи с 3:1 като гост над Атлетико Паранаензе и си гарантира класиране за елиминациите. Аржентинците имат 12 точки от 5 мача, а бразилските им опоненти- 9. Боливийският Дъ Стронгъст има единствен шанс да се пребори за 2-ото място, тъй като притежава 6 точки от 4 мача. Университарио (Лима) е без актив. Агустин Алионе откри резултата за Велес в 7-ата минута, а в 51-ата Фран Мерида беше отстранен с директен червен картон.

Въпреки това Драусио изравни, но Прато в 60-ата и Кантерос в 90-ата узакониха превъзходството на гостите. Те също останаха десет на терена, но при вече решен мач заради отстраняването на Едуардо Папа.

Още една аржентинска победа регистрира Нюелс Олд Бойс, който отнесе с 4:2 също навън Насионал (Уругвай). Домакините откриха резултата в 11-ата минута чрез Хуан Маския, но после нещата се обърнаха с головете на Николас Кастро и Маркос Касерес.

През второто полувреме Андре Шоти изравни от дузпа. До края на мача обаче домакините рухнаха, след като Рафаел Гарсия и Хорхе Бава бяха изгонени заради червени картони. Давид Трезеге с два гола пък затвърди превъзходството на аржентинския отбор, разписвайки се в 75-ата и в 90-ата минута.

Нюелс и Гремио (мач по-малко) са с по 8 точки в групата, Атлетико Насионал (Колумбия) е със 7, а уругвайците остават с 1. В група 8 още един аржентински отбор си осигури участие напред. Арсенал (Саранди) победи с 3:1 венецуелския Депортиво Ансоатеги и събра 9 точки от 5 мача, оставайки 2-и.

Мексиканците от Сантос Лагуна пък са гарантирано първи след 4:1 над уругвайския Пенярол. В група 3 Депортиво Кали се спаси у дома срещу чилийския шампион О'Хигинс, завършвайки 1:1. Нестор Камачо вкара изравнителното попадение за домакините дълбоко в добавеното време, докато Опасо откри в 57-ата. Депортиво има 7 точки, колкото и парагвайския Серо Портеньо с мач по-малко. О'Хигинс е с 6, а Ланус (Аржентина) с 4 точки от 4 мача.