2. Световен футбол
  3. Велес спря лидера Ривър Плейт за 1:1 (ВИДЕО)

Велес спря лидера Ривър Плейт за 1:1 (ВИДЕО)

Бока надви гостуващия Тигре с 2:0

Защитаващият титлата си Ривър Плейт завърши 1:1 като гост на Велес Сарсфийлд в среща от 15-ия кръг на аржентинското футболно първенство и продължава без загуба от началото на сезона. Ривър Плейт е начело в класирането с 32 точки след 14 мача, на две точки пред Ланус и на три пред третия Расинг Клуб.

Лидерите имат отложен мач срещу Естудиантес. Срещата не се проведе заради лош терен и ще бъде изиграна на 13-и ноември. Милтон Каралио откри резултата след удар с глава в 18-а минута, а Габриел Меркадо изравни 20 минути по-късно.

С два гола на Емануел Джилиоти през второто полувреме Бока Хуниорс победи с 2:0 гостуващия Тигре и се изкачи на пето място в класирането с 26 точки.

Джилиоти се разписа първо в 71-а минута. Нападателят пропусна дузпа, но не сгреши при добавката. В 83-а минута той оформи крайния резултат след асистенция на Леонардо Суарес.

Езекиел Черути отбеляза единственото попадение за успеха на Естудиантес с 1:0 над Росарио Сентрал.

Расинг Клуб се наложи над Банфийлд с 1:0 с гол на Густаво Боу в седмата минута. Годой Крус спечели като гост с 4:3 срещу Атлетико Рафаела, Олимпо победи с 2:1 над Килмес, а Индепендиенте записа минимален успех с 1:0 над Химнасия Ла Плата.

В петък Ланус победи гостуващия Арсенал с 3:2. По-късно днес Нюелс Олд Бойс е домакин на Сан Лоренсо.