2. Световен футбол
  3. Вратарят на Верея с пореден силен мач за Конго

Вратарят на Верея с пореден силен мач за Конго

Кристофър Мафумби се завръща в Стара Загора в четвъртък

Силен мач с националната фланелка на Конго изигра вратарят на ФК Верея Кристофър Мафумби, който пази 90 минути при домакинството срещу Замбия в квалификацията от Група Е за купата на Африканските нации.

Мачът се игра в столицата Бразавил и завърши 1:1. Първият двубой приключи при същия резултат в Замбия.

Мафумби бе обявен от местните медии за играч на мача, след като направи няколко спасявания.

В класирането на първо място е Гвинея - Бисау със 7 точки, Конго е на втора позиция със 6 точки, на трето място е Замбия със 6 точки но по лоша голова разлика.

А Кения е на четвърта позиция с актив от 1 точка. Вратарят се завръща в Стара Загора в четвъртък и ще продължи да се подготвя за мачовете на ФК Верея.