2. Световен футбол
  3. Южна Корея пропълзя към елиминациите след пестеливо 1:0 над Кувейт (ВИДЕО)

Южна Корея пропълзя към елиминациите след пестеливо 1:0 над Кувейт (ВИДЕО)

Корейците откраднаха успеха с гол на Нам в края на първата част

Република Корея постигна минимална победа с 1:0 над Кувейт във втората си среща от група А на турнира за Купата на Азия. Така с 6 точки корейците на практика си осигуриха участие във втората фаза. Единственото попадение за корейците вкара Нам Те Хе през първото полувреме с глава. В първата си среща те се наложиха със същия резултат и над Оман.

Корейците обаче продължават без голямата си звезда Ли Чун-йон, който играе в английския Болтън. Ли счупи пищялна кост и се прибра в родината си, за да се лекува. Той беше сритан в мача с Оман миналата седмица. Титулярният десен бек Кизм Чан су също не е възстановен и не игра днес, а още трима играчи бяха предпазени от треньора и останаха на пейката, тъй като не са на 100 процента готови.

Но осем минути преди края на първото полувреме Нам вкара след перфектно центриране на Ча Ду-ри.

През второто полувреме кувейтците, които паднаха 1:4 на старта от Австралия, опитаха обрат, но не им се получи. Али Ал Маскед удари страничната греда, но след второто поредно поражение играчите от петролното емирство напускат турнира за Купата на Азия.