2. Световен футбол
  3. Желаният в Европа Каейри набута 4 гола в един мач от Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Желаният в Европа Каейри набута 4 гола в един мач от Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Сао Пауло разгроми Трихиянос с 6:0

Сао Пауло разгроми с 6:0 у дома венецуелския Трухиянос в среща от група 1 на турнира Копа Либертадорес. Джонатън Кайери се разписа на четири пъти в полза на бразилския гранд. Още до 18-ата минута Сао Пауло водеше с два гола аванс чрез Келвин и Кайери.

Жоао Шмид реализира трето мопадение в 26-ата минута, а пет минути след почивката отново Кайери беше точен от дузпа. Десет минути преди края 22-годишният нападател реализира още едно попадение след добавка, а в 87-ата минута отбеляза четвъртия си гол в двубоя и общо шести в срещата.

Сао Пауло остава на второ място в групата с актив от 5 точки, с две по-малко от лидера Стронгъст, който играе с Ривър Плейт.

В група 6 Толука победи с 2:1 като домакин срещу ЛДУ Кито и има актив от 10 точки, като се класира а фазата на осминафиналите в турнира. Аржентинският Уракан спечели с 4:2 у дома срещу Спортинг Кристал (Перу) и има актив от 6 точки на второто място в група 4. Лидерът Атлетико Насионал, който се класира за втората фаза на турнира, има актив от 12 точки. Спортинг Кристал е с 4 точки два кръга преди края на груповата фаза.