2. Световен футбол
  3. Златан вкара, даде асистенция и си излезе (ВИДЕО)

Златан вкара, даде асистенция и си излезе (ВИДЕО)

Швеция би Иран с 3:1 в приятелска среща

Златан Ибрахимович игра едно полувреме и се отчете с гол и асистенция при победата на Швеция с 3:1 над Иран в контрола в стокхолмското предградие Солна.

В 11-ата минута Златан получи пред наказателното поле и мушна между краката на защитник надясно за Зенгин, който меко центрира на втора греда и Ибрахимович с глава се разписа въпреки намесата на вратаря Хагиги за 1:0.

10 минути по-късно звездата на ПСЖ свали с глава центриране отляво и от границата на вратарското поле непокритият Маркус Берг за втори път прониза мрежата.

Само три минути след това Амири подмина на скорост бавния Гранквист, който го събори в наказателното поле за дузпа. Капитанът на иранците Жавад Некунам прецизно намери долния ляв ъгъл от бялата точка – 2:1.

Златан си свърши работата и още на почивката бе сменен от Тойвонен.

В самия край Себастиан Ларсон центрира в наказателното поле, а Ола Тойвонен надскочи двама и с глава намери левия ъгъл за крайното 3:1.

На 8 юни Швеция гостува на Норвегия в контрола.

Меси: Първата цел е изпълнена