2. Световен футбол
  3. Звезда на Кристъл Палас спаси точка за ДР Конго срещу Замбия (ВИДЕО)

Звезда на Кристъл Палас спаси точка за ДР Конго срещу Замбия (ВИДЕО)

Яник Боласие вкара за 1:1, а нападателят на Динамо (Киев) Мбокани изпусна да донесе и трите точки на ДР Конго

Звездата на Кристъл Палас Яник Боласие спаси точката за ДР Конго срещу Замбия в първия мач от Група B на турнира за Купата на Африканските нации. След много ранен гол на замбийците, Боласие фиксира крайното 1:1 точно в средата на втората част.

Тъкмо бяха изминали 60 секунди и Замбия поведе. Вратарят на ДР Конго – Мутеба Кидиаба изчисти ниско центриране на Калаба под натиска на Маюка, но не успя да се върна навреме на голлинията и Гивен Сингулума се разписа от 20-ина метра след пас на Лунгу – 1:0.

ДР Конго трябваше да изравни само 5 минути по-късно, но Мбокани необяснимо изпусна от няколко метра, след като вратарят Мвеене изпусна центриране на Мубеле отдясно.

Боласие беше двигателят на конгоанците и накара вратаря да спасява коварен удар след половин час игра. Мбокани започна и второто полувреме с пропуск при хубав пас на Мубеле.

Натискът на ДР Конго най-накрая се отплати в 66-ата минута. Мбокани чудесно пропусна пас на Кимваки зад себе си за Боласие, а крилото на Кристъл Палас заби в горния ляв ъгъл – 1:1.

Мбокани, който играе за Динамо (Киев) имаше и един последен шанс да донесе трите точки на своята родина, но Мвеене изби акробатичната му задна ножица.

Така Замбия и ДР Конго започнаха турнира с по една точка, а по-късно тази вечер в другия мач от групата Тунис среща Кабо Верде.