2. Тенис
  3. Алкарас пречупи Корда и е на финал на турнира в Куинс Клъб (ВИДЕО)

Алкарас пречупи Корда и е на финал на турнира в Куинс Клъб (ВИДЕО)

Той ще спори с Алекс Де Минор за трофея

Световният номер 2 Карлос Алкарас се класира на финал в Куинс Клъб, след като победи с 2:0 сета (6:3, 6:4) Себастиан Корда за близо час и половина игра. В битката за трофея испанецът ще срещне Алекс де Минор, който по-рано днес отстрани Холгер Руне.

Срещата започна с размяна на пробиви. В четвъртия гейм Алкарас можеше да пробие, но не успя, а в петия същият сценарий разигра и Корда. В осмия обаче испанецът наложи волята си и спечели подаването на съперника си, а на свой сервис му даде само точка, за да вземе първия сет.

Във втория сет Алкарас реализира само един пробив - в третия гейм световният номер 2 проби на нула, за да поведе с 2:1. Той обаче му бе абсолютно достатъчен, за да спечели и втората част, а с това и мача.