2. Тенис
  3. Алкарас се измъчи срещу италианец

Алкарас се измъчи срещу италианец

Испанският тенисист Карлос Алкарас победи италианеца Лоренцо Сонего във втория кръг на Откритото първенство на Австралия с 6:4, 6:7 (3:7), 6:3, 7:6 (7:3).

20-годишният испанец спечели след 3 часа и 29 минути игра в своя мач номер 200 в професионалния тенис.

Втората ракета на света завърши с 12 аса и 3 реализирани точки за пробив от 6.

В третия кръг Алкарас ще срещне победителя от мача Сумит Нагал (Индия) - Шън Юнчжън (Китай).

Шестият в схемата Александър Зверев срещна сериозна съпротива от квалификанта от Словакия Лукаш Клайн и успя да спечели след петсетова битка със 7:5, 3:6, 4:6, 7:6(5), 7:6(7).

Дъжд принуди организаторите да затворят покрива на "Джон Кейн Арена" и Зверев имаше големи трудности срещу 163-ия в света словак.

Германецът спечели първия сет, но след това 25-годишният Клайн взе инициативата и обърна за 2:1 сета. Словакът, чието единствено участие в основната схема на турнир от Големия шлем бе на "Уимбълдън" през 2022 година, изпусна страхотен шанс за първата си победа срещу играч от топ 10 в четвъртия сет, когато при 4:4 пропусна точка за пробив. Зверев взе четвъртия сет след тайбрек, а в решителния пети отново спечели след тайбрек и се класира за следващия кръг.

11-ият в схемата Каспер Рууд надигра представителя на домакините Макс Пърсел с 6:3, 6:7 (5), 6:3, 3:6, 7:6 (7).