2. Тенис
  3. Алкарас взе два сета и продължава напред след отказване

Алкарас взе два сета и продължава напред след отказване

Испанецът за пръв път влиза във втората седмица на Аустрелиън Оупън

Вторият в света Карлос Алкарас за първи път в кариерата си достигна до втората седмица на Australian Open. Испанският талант се класира за осминафиналите след победа с 6:1, 6:1, 1:0 над китайския квалификант Джунченг Шанг, който се отказа заради контузия, за 1 час и 8 минути игра.

В първия сет двамата взеха първите си подавания, но в третия гейм Алкарас достигна до пробив, който впоследствие затвърди. В петия сет младият испанец достигна до нов брейк, който затвърди на нула. Карлос Алкарас реализира трети пробив в седмия гейм за 6:1.

Вторият сет тръгна с два взети сервис-гейма – два за Алкарас и един за Шанг. В четвъртия гейм Карлос Алкарас проби, впоследствие спечели подаването си на нула. Испанецът реализира нов пробив, след което последва още един сервис-гейм на нула за 6:1.

В края на втората част Джунченг Шанг изпита физически проблеми и началото на третия сет бе под въпрос. Китаецът стисна зъби и започна третата част, която стартира пробив на Алкарас. След него Шанг и екипът му прецениха, че това е достатъчно и китаецът се отказа поради контузия.

В следващия кръг Карлос Алкарас ще се изправи срещу Миомир Кецманович, който имаше далеч по-тежък мач, надделявайки с 3:2 сета над Томи Пол за близо 4 часа игра.