2. Тенис
  3. Алкарас защити титлата в Мадрид

Алкарас защити титлата в Мадрид

Той надви на финала Ян-Ленард Щруф

Карлос Алкарас защити титлата си на Мастърса в Мадрид след успех с 2:1 сета (6:4, 3:6, 6:3) над Ян-Ленард Щруф след близо два часа и половина игра.

Шампионът започна добре мача като проби Щруф още в първия му сервис гейм. Германецът имаше възможност да върне пробива във втория гейм, но не се възползва от нея. С гейм на нула Щруф успя да вземе подаването на Алкарас в четвъртия гейм и да изравни резултата - 2:2.

Испанецът реализира още един пробив, за да поведе с 4:3, а в десетия гейм отрази три точки за пробив и обърна развитието на гейма в своя полза, за да спечели първия сет с 6:4.

Щруф стартира ударно втория сет, повеждайки с 3:0. Алкарас успя да спечели първия си гейм, за да намали изоставането си с 1:3, а след това маратонски гейм с пет възможности за пробив за испанеца все пак бе измъкнат от Щруф. До края на частта нямаше нови пробиви и така Щруф изравни сетовете и мачът влезе в решителен трети.

Третата част започна с размяна на подавания. В третия гейм Алкарас не позволи на германеца да го пробие, а след това той реализира пробив, за да поведе с 3:1.

Испанецът затвърди пробива с гейм на нула, а след това можеше да направи още един, но Щруф отрази и двата му опита. С нов гейм на нула обаче Алкарас поведе с 5:2.