2. Тенис
  3. Анди Мъри премина I кръг на Australian Open след само 12 гейма игра

Анди Мъри премина I кръг на Australian Open след само 12 гейма игра

Фаворитът за спечелване на Australian Open Анди Мъри премина лесно във II кръг на Australian Open, след като изигра само 12 гейма срещу румънеца Андрей Павел на старта. При резултат 6-2, 3-1 ветеранът реши, че не може да продължи повече срещата, след като се обади стара контузия в гърба. Това бе 10-о участие на румънеца в кариерата му в този турнир.

В първия сет Мъри направи пробива си за 4-2, когато Павел не прецени добре една къса топка. След това британецът довърши съперника си.

Между сетовете Павел повика физиотерапевта, след като изпитваше видима болка при изпълнението на сервис. След като световният номер 4 поведе с 3-1 румънецът взе решение да се откаже.

Така мачът продължи само 45 минути. В следващия кръг Мъри ще срещне испанеца Марсел Гранойерс, който победи грузинеца Теймураз Габиашвили с 6-4, 7-6, 4-6, 6-0.