2. Тенис
  3. Анди Мъри спечели първата си титла за 2009 г с победа над Анди Родик

Анди Мъри спечели първата си титла за 2009 г с победа над Анди Родик

Заемащият четвърта позиция в световната тенис ранглиста започна новата година по изключително добър начин, спечелвайки тенис турнира в Доха „Qatar ExxonMobil Open”.

Шотландецът надигра, заемащият пета позиция в ранглистата на ATP представител на САЩ Анди Родик в два сета с резултат 6:4, 6:2, с което защити миналогодишната си титла. В миналогодишното издание Мъри победи Станислас Вавринка за да триумфира във финала на турнира, на който го отказа Иван Любичич година по-рано.

Победата осигури на Мъри 183 хиляди долара от наградния фонд, а също така и 250 точки за тазгодишната ранглиста.

В течение на двубоя и двамата тенисисти демонстрираха доброто ниво от 70 процента успеваемост на първи сервис, но Мъри бе този който приложи добрата си форма и постигна желания краен ефект, предавайки само седем точки след първия сервис и спечелвайки единствения брейкпойнт в мача с ас.

Шотландецът проби в петия гейм на първия сет и на два пъти в третия и петия на втория сет, за да осигури шестата си победа срещу Родик в рамките на час и 10 минути.