2. Тенис
  3. Андреев е четвъртфиналист в Порто

Андреев е четвъртфиналист в Порто

Друг българин Александър Донски отпадна на старта в надпреварата при двойките

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Порто (Португалия) с награден фонд 74 825 евро.

Шестият поставен Андреев надигра във втория кръг унгареца Мате Валкус с 6:4, 6:2 за 77 минути. Българинът записа серия от пет гейма в първия сет за преднина от 5:1. Валкус отговори с три поредни успешни гейма и намали до 4:5, но Адриан Андреев взе сета с 6:4.

Той натрупа аванс от 3:1 във втората част, унгарецът взе един гейм за 2:3, но Андреев спечели следващите три, а с това и мача. Съперник на българския тенисист в спора за достигане до полуфиналите ще бъде победителят от срещата между израелеца Даниел Цукиерман и Йонас Форейтек от Чехия.

По-късно днес Адриан Андреев ще играе в първия кръг на двойки в Порто в тандем с Николас Санчес Искиердо от Испания. Двамата ще се изправят срещу Давид Хорда Санчис (Испания), който Андреев победи в първия кръг на сингъл и Ерги Киркин (Турция).

Друг българин Александър Донски отпадна на старта в надпреварата при двойките. Донски и Тиаго Перейра (Португалия) загубиха с 2:6, 4:6 от Сидхант Бантия (Индия) и Тенисън Уайтинг (САЩ).

Пьотр Нестеров пред NS: Готов съм за битка

Имахме перфектни условия, остава да победим, обяви първата ракета на България за "Купа Дейвис"

Донски и Кузманов отпаднаха на четвъртфиналите в Добрич

Надал: Не съм контузен

"В момента се наслаждавам на други неща", каза испанецът

Пьотр Нестеров и Марсело Аревало откриват срещата между България и Салвадор за Купа "Дейвис"