2. Тенис
  3. Азаренка и Шарапова се класираха за полуфиналите в Доха

Азаренка и Шарапова се класираха за полуфиналите в Доха

Световната номер 1 Азаренка победи Сара Ерани с 6:2, 6:2, докато рускинята се наложи над Саманта Стосър с 6:2, 6:4

Защитаващата титлата си Виктория Азаренка (Беларус) и Мария Шарапова (Русия) се класираха за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2,369 милиона долара.

Световната номер 1 Азаренка разгроми шестата поставена Сара Ерани (Италия) с 6:2, 6:2 за 84 минути. На полуфиналите Азаренка ще играе с победителката от мача между номер 4 в схемата Агниешка Радванска (Полша) и бившата номер 1 Каролине Возняцки (Дания).

Третата поставена Мария Шарапова (Русия) също постигна победа на четвъртфиналите. Тя се наложи над шампионката от Откритото първенство на САЩ Саманта Стосър (Австралия) с 6:2, 6:4 за 82 минути. Рускинята, която се стреми към трета титла от Доха, поведе с 5:1 в първия сет. Във втората част Шарапова с пробив направи 3:0, но Стосър изравни - 4:4. Все пак рускинята нямаше проблеми и спечели последните два гейма в мача. В спор за място на финала бившата номер 1 в света ще играе с победителката от мача между Серина Уилямс (САЩ) и Петра Квитова (Чехия). Ако спечели този мач 31-годишната Уилямс ще оглави световната ранглиста на УТА и ще стане най-възрастната номер 1.