2. Тенис
  3. Азаренка повали Моресмо

Азаренка повали Моресмо

Поставената под номер 13 в основната схема Виктория Азаренка от Беларус отстрани носителката на шампионската титла на “Australian Open” за 2006 г Амели Моресмо в мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия с убедителния резултат от 6:4, 6:2.

Въпреки изражението на резултата мачът от своя страна бе доста напрегнат. И двете тенисистки имаха трудности при изпълнението на сервисите си в първия сет, което доведе и до големия брой от брейкове – общо 5 на брой 10 гейма.

Втората част предложи още от същата игра, в осемте изиграни гейма Моресмо и Азаренка постигнаха четири пробива. Представителката на Беларус отново излезе напред с два допълнителни пробива над френската ветеранка.
Моресмо успя да предотврати два мачпойнта, преди да предаде мача с 28-ата си непредизвикана грешка след час и 27 минути игра.

Азаренка се класира за първи път в четвъртия рунд на “Australian Open”. Жребият обаче не бе благосклонен към нея, защото на Мелбърн Парк тя ще се изправи срещу Серина Уилямс. В миналогодишната си среща Азаренка не успя да удържи мощната американка и загуби с 6:3, 6:4 в третия кръг.