2. Тенис
  3. Блейк премина през Андреев, чака Цонга

Блейк премина през Андреев, чака Цонга

Поставеният под номер 9 в основната схема американец Джеймс Блейк успя да се справи с руснака Игор Андреев с 3:1 сета (6:3, 6:2, 3:6, 6:1) и се класира за 4-ия кръг на Australian Open 2009.

Блейк започна да мачка своя съперник още от самото начало. В първия сет американецът стигна до ранен пробив и в крайна сметка спечели с 6:3. Вторият сет не се различаваше много от първия и Блейк проби на два пъти Андреев за 6:2. По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши с бърз успех за Блейк, но Андреев заигра по-силно и успя да пробие, след което взе своя сервиз гейм и спечели с 6:3, за да доведе резултата до 2:1. В четвъртия сет обаче се видя разликата между двамата и Блейк бе категоричен в отиграванията си, като проби на два пъти своя съперник и стигна до 6:1, с което спечели и срещата.

Балансът между двамата продължава да бъде категоричен в полза на Блейк – 6 победи за американеца от 6 срещи по между им. В следващия кръг Блейк ще се изправи срещу поставения под номер 5 в основната схема французин Жо Вилфред Цонга.