2. Тенис
  3. Чилич и Андерсон ще спорят за титлата в Делрей Бийч

Чилич и Андерсон ще спорят за титлата в Делрей Бийч

Шампионът от 2012 година Кевин Андерсън (Южна Африка) се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 474 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Андерсън победи преминали през квалификациите представител на домакините Стийв Джонсън (САЩ) с 6:2, 6:4. Южноафриканецът наниза 13 аса и стигна до успеха за 76 минути, след като не даде нито една възможност за пробив на съперника си. В спора за трофея той ще се изправи срещу номер 7 Марин Чилич от Хърватия.

Чилич елиминира втория поставен Джон Иснър (САЩ) със 7:6(5), 6:3 за 85 минути. Хърватинът пласира 12 аса и също не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

"Това са може би трите най-добри седмици в кариерата ми", коментира след мача Чилич, който преди две седмици спечели титлата в Загреб, а миналия уикенд игра финал в Ротердам.

"Срещу Джон винаги трябва да бъдеш много внимателен, защото има страхотен сервис. Днес той не го показа, защото имаше някакъв проблем с гърба. Това без съмнение ми помогна", коментира хърватинът.

Иснър отпадна за трета поредна година на полуфиналите в надпреварата.