Давид Ферер се класира за четвъртфиналите

Полша за първи път с полуфиналист при мъжете в турнир от Големия шлем

Испанецът Давид Ферер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис за втора поредна година.

Поставеният под номер 4 Ферер победи хърватина Иван Додиг с 6:7(3), 7:6(5), 6:1, 6:1 и изравни най-доброто си представяне на "Уимбълдън" от миналия сезон.

След размяна на два оспорвани сета, които преминаха без пробиви, 31-годишният испанец овладя инициативата и до края даде само два гейма на съперника.

Така Ферер в търсене на първи полуфинал в Лондон ще се изправи срещу победителя от мача между Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) и Андреас Сепи (Италия).

Полша със сигурност ще има полуфиналист в мъжката схема на турнир от Големия шлем за първи път в историята. Йежи Янович и Лукаш Кубот ще играят помежду си, след като в четвъртия кръг постигнаха петсетови победи.

Това ще бъде първи четвъртфинал между двама поляци на "Уимбълдън". Поставеният под номер 24 Янович наниза 16 аса при успеха над австриеца Юрген Мелцер с 3:6, 7:6(1), 6:4, 4:6, 6:4 след малко повече от 3 часа игра.

Така 203-сантиметровият поляк ще дебютира на четвъртфиналите в "Ол Инглънд Клъб".

130-ият в света в момента Кубот пък пласира 26 аса и се справи с французина Адриан Манарино с 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4, като също за първи път ще играе на четвъртфиналите.

ОБЗОР: Дебютант на "Уимбълдън" изхвърли Рубльов (ВИДЕО)