2. Тенис
  3. Дъжд прекъсна старта на Гришо в Барселона, той изуми с постъпка (ВИДЕО)

Дъжд прекъсна старта на Гришо в Барселона, той изуми с постъпка (ВИДЕО)

Срещата с Федерико Кория ще се доиграе в четвъртък

Мачът на най-добрия български тенисист Григор Димитров срещу аржентинеца Федерико Кория на турнира в Барселона АТП 500 с награден фонд от 2 661 825 евро ще се доиграе в четвъртък (21 април).

След две прекъсвания заради дъжд на срещата от втория кръг организаторите на надпреварата решиха тя да продължи на следващия ден при резултат 6:4, 3:6 и 3:4 за Димитров.

Той започна лошо и изоставаше с 0:2 и 2:5, като аржентинецът успя да спечели първия сет.

Григор заигра много по-агресивно във втория и го затвори при 6:3, а в третия направи ранен пробив, който му гарантира аванс преди мачът да бъде спрян.

Гришо не загуби настроение след прекъсването и изуми с постъпка. Едно от децата последва протокола и разтвори чадър над най-добрия български тенисист, който бе седнал на стола си. За изумление на малчугана Гришо го покани да седне и да си поговорят приятелски.

След почти 2 часа срещата бе подновена и Кория веднага върна пробива, а после направи пълен обрат до 3:2. Димитров отговори с един от най-силните си геймове и го спечели на нула, след което стори същото и при сервис на съперника, за да пробие отново – 4:3.

Впоследствие обаче дъждът се завърна и организаторите прецениха този мач, както и следващият между Стефанос Циципас и Иля Ивашка, да се доиграят на следващия ден.

Победителите от двата сблъсъка ще се изправят един срещу друг в третия кръг.