2. Тенис
  3. Дел Потро с пета титла в Оуклънд

Дел Потро с пета титла в Оуклънд

Поставеният под номер едно в схемата на турнира в Оуклънд Хуан Мартин Дел Потро от Аржентина започна 2009 година по великолепен начин – с победа и пета кариерна титла на сингъл. Аржентинецът победи номер шест в схемата Сам Куери (САЩ) в два сета с резултат 6:4, 6:4, с което отнесе титлата на „Хайнекен Оупън” в Австралия.

Дел Потро проби в ранните моменти на финалния мач, в турнира гарантиращ 250 точки за световната ранглиста. Въпреки, че загуби сервиса си в шестия гейм, грабна първия сет с 6:4, спечелвайки последните три гейма.

Той отново проби  Куери при 4:4 във втория сет, като в последствие сервира за мача, който продължи час и 24 минути.
20-годишният Дел Потро приключи миналия сезон като най-младия тенисист сред десетте най-силни на планетата. Той също така е и първият аржентинец, който печели в Оуклънд след Фернандо Гонзалес през 2005 г.