2. Тенис
  3. Дементиева се измъчи срещу Щосур, но продължава напред

Дементиева се измъчи срещу Щосур, но продължава напред

Поставената под номер 4 в основната схема рускиня Елена Дементиева се класира за четвъртия кръг на Australian Open 2009, след като надделя над представителката на домакините Саманта Щосур с 2:0 сета (7:6, 6:4).

Олимпийската шампионка взе много трудно първия сет, продължил почти час, като в драматичния тайбрек дори можеше да загуби. Все пак Дементиева се оказа по търпелива, докато нервите на Щосур не издържаха и така рускинята спечели със 7:6.

Вторият сет също премина равностойно, като дори австралийката можеше да пробие при резултат 4:3 в нейна полза, но впоследствие стана обратното и Дементиева взе сета с 6:4, с което спечели и мача, а надеждите на домакините вече са свързани само с Йелена Докич, която буквално прави чудеса на турнира.

Очертава се силен сезон за рускинята. След като взе първите два турнира през 2009 година, Дементиева продължава уверено напред и за Australian Open, като в следващия кръг ще се изправи срещу Доминика Цибулкова от Словакия.