2. Тенис
  3. Джокович изтръпна, но продължава в Париж (ВИДЕО)

Джокович изтръпна, но продължава в Париж (ВИДЕО)

Сърбинът изоставаше със сет, но успя да обърне развоя на срещата

Новак Джокович продължава към четвъртфиналите на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Париж, след като се наложи Талон Грикспоор с 4:6, 7:6(2), 6:4 в мач, който продължи 2 часа и 39 минути. Нидерландският тенисист даде сериозен отпор на световния номер 1, който не допусна да бъде отстранен на осминафиналите.

Световният номер 1 започна силно като стигна до ранен пробив в първия сет и бързо поведе с 3:0 гейма. Ноле допусна да бъде пробит в седмия гейм, а Грикспоор успя да спечели 5 поредни гейма, спечелвайки още едно подаване на сърбина, за да затвори първия сет при 6:4 гейма в своя полза.

Във вторият сет двамата тенисисти не допуснаха пробиви и спасиха по няколко брейкпойнта. В тайбрека Новак Джокович бе безупречен и го спечели със 7:2 точки.

В решителния трети сет Новак Джокович успя да пробие своя опонент в петия гейм, за да поведе с 3:2. Грикспоор на свой ред спечели подаване на Ноле, но не успя да затвърди пробива, след като бе победен на нула в следващия гейм, а същото се случи при сервирането на световния номер 1, който затвори и срещата.

На четвъртфиналите Новак Джокович ще премери сили с победителя измежду Даниел Алтмайер и Холгер Руне.