2. Тенис
  3. Джокович се мъчи с травма в китката

Джокович се мъчи с травма в китката

Новак Джокович преодоля проблем с дясната китка и стигна до победата срещу  Иржи Лехечка с 6:1, 6:7 (3), 6:1 в мач от турнира по тенис за смесени отбори United Cup.

С успеха Джокович изравни резултата на 1:1 от сблъсъка между Сърбия и Чехия.

Световният номер 1 срещна трудности във втория сет, който загуби след тайбрек, като след края на тази част взе медицински таймаут, за да получи лекарска помощ заради болка в китката.

Проблемът не оказа влияние върху представянето на сърбина в решителния трети сет и той отново намери ритъма си, давайки само гейм на съперника.

С това резултатът бе изравнен на 1:1, сле като преди това на сингъл при жените Маркета Вондроушова победи Олга Данилович с 6:1, 3:6, 6:3.

След мача Джокович каза, че има оток на китката.

"Това не е за първи, нито за последен път. Случват се такива неща. Просто трябва да го приема. Ще видим какво ще се случи", каза Джокович.

Заради травмата Джокович няма да вземе участие в решителния мач на двойки с Олга Данилович и ще бъде заменен от Хамад Меджедович.

В мач от група Б на турнира Гърция загуби от Чили след поражение в мача на двойки на Мария Сакари и Стефанос Циципас от Даниела Сегел и Томас Бариос Вера ссъ 7:6(5), 3:6, 6:10.

Преди това Сакари победи Сегел с 6:0, 6:1, а чилиецът Николас Джари победи Стефанос Сакеларидис с 6:3, 3:6, 7:5.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)