2. Тенис
  3. Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Елизара Янева отпадна драматично на полуфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

17-годишната българка отстъпи с 6:4, 4:6, 6:7(1) от Джой де Зеув (Нидерландия). Преди този мач Янева постигна три великолепни поредни победи без да загуби сет.

Срещата беше прекъсната заради дъжд за повече от четири часа при резултат 5:4 в първия сет в полза на българката. Веднага след подновяването на играта Янева направи пробив и спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Янева на два пъти навакса пробив пасив, но допусна нов такъв за 4:5, а след това отстъпи с 4:6.

Българката загуби подаването си за 2:3 в третата решителна част, но показа страхотен характер и успя да отговори с рибрейк за 5:5. Двете тенисистки взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до решителен тайбрек. За съжаление Янева отстъпи в него с 1-7 точки и приключи страхотното си представяне на турнира.

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена