2. Тенис
  3. Гаске изхвърли Цонга от турнира в Брисбейн

Гаске изхвърли Цонга от турнира в Брисбейн

Поставеният под номер 7 в основната схема французин Ришар Гаске победи своя сънародник и партньор на двойки Жо Вилфред Цонга с 2:1 сета (1:6, 6:4, 6:2) на четвъртфиналите на турнира в Брисбейн и по този начин се класира за полуфинала, където ще срещне чеха Радек Щепанек. Победителят от този полуфинал ще срещне победителя от мача Вердаско – Матийо на финала в недея.

Срещата започна със силна игра на Цонга, който успя да пробие на 2 пъти своя съперник и записа внушителен успех в първия сет – 6:1.

През втория сет обаче Гаске изглеждаше като различен играч, а Цонга малко по малко загуби от формата си от първия сет. Гаске проби за 5:4, за да изравни общия резултат в мача.

В третия сет Гаске заигра още по-уверено, а Цонга изглеждаше притеснен от очертаващия се обрат и логично сетът завърши при резултат 6:2 за Гаске, с което номер 20 в света спечели мача.