2. Тенис
  3. Григор отпадна след епична битка с Жемля и 9-11 в петия сет на "Уимбълдън" (ВИДЕО)

Страхотно зрелище в Лондон, но за жалост Гришо загуби във втория кръг след 6-3, 6-7, 6-3, 4-6 и 9-11

Григор Димитров загуби от словенеца Грега Жемля със 6-3, 6-7, 6-3, 4-6, 9-11 в една епична битка във втория кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън. Мачът бе прекъсван два пъти, Григор два пъти взимаше медицински таймаут, но в крайна сметка загуби.

Вчера при 9-8 за Жемля в петия сет мачът бе прекратен заради дъжд. Днес доиграването започна по-късно от предвиденото отново заради дъжд.

Мачът бе подновен днес в 15:40 часа наше време. При 30:30 Димитров изпълни сервис, а след ретура на Жемля нашият тенисист се подхлъзна неприятно на мократа трева и поиска медицински таймаут, след което обаче организаторите прецениха двубоят да продължи.

Впоследствие той спаси третия мачбол за словенеца и изравни до 40:40. Последва обаче нов мачбол, четвърти поред за словенеца, който Гришо спаси с отличен втори сервис. Силите на Григор стигнаха до шестия мачбол, когато Жемля със страхотен минаващ удар спечели мача и разочарова Мария Шарапова и нейния любим. Така първата ракета на България в мъжкия тенис не успя да стигне за първи път в своята кариера до трети кръг на турнира.

Още вчера двамата взеха по един медицински таймаут и не бяха в перфектно физическо състояние. Григор се подхлъзна в опит да настигне топката и се наложи лекарска намеса.

Иначе хасковлията стартира отлично и поведе с 3-0 в първия сет. После се измъкна от един неубедителен сервис гейм и спокойно затвори сета с 6-3.

Жемля не допусна пробиви във втората част и след 12 поредни гейма за сервиращия при 6-6 мачът влезе в тайбрек. Слвоенецът направи минипробив и поведе, а Григор направи двойна грешка и загуби втория сет със 6-7.

След края на сета Григор взе медицински таймаут. После си върна доброто чувство в отиграванията, проби за 4-2 и отново приключи сета с 6-2 в своя полза.

Четвъртият сет бе нещастно загубен от първата ракета на България. Гришо изпусна куп възможности за пробив, а в края на сета при единствения си шанс за пробив Жемля се възползва и взе точката, кяото беше сетбол, за да спечели с 6-4 и изравни за 2:2 сета.

Мария Шарапова беше на трибуните, за да подкрепя Григор. Маша беше с тъмни слънчеви очила и първоначално съвсем спокойно гледаше двубоя. После в по-напрегнатите моменти рускинята се разгорещи и даде кураж на българския тенисист в няколко ключови момента.

В петия сет отново Григор Димитров беше по-активен, но нямаше късмет. Гришо изпусна 5 точки за пробив в петия сет при 2-2. Мачът продължи да се движи гейм за гейм. Гришо се измъкна при 6-7 и спаси два мачбола за съперника. Жемля поведе с 9-8, когато дъждът сложи временно край на мача.

Днешното доиграване не донесе късмет на Григор и напуска надпреварата.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист