2. Тенис
  3. Гришо изтормози Давиденко с бомбени сервиси и ще играе 1/4-финал в Ротердам

Гришо изтормози Давиденко с бомбени сервиси и ще играе 1/4-финал в Ротердам

10 аса и само 4 загубени точки на първи сервис при 7-5, 6-3 за Гришо над руснака

Григор Димитров победи опитния руснак Никлолай Давиденко в два сета (7-5, 6-3) и се класира за четвъртфиналите на турнира в Ротердам.

Двамата излязоха на централния корт в холандския гранд с пределна концентрация за осминафинала.

След 11 поредни гейма, в които винаги сервиращият печелеше своето подаване, Гришо водеше с 6-5 и всичко сочеше, че първият сет отива към тайбрек. Тогава обаче Григор стигна до 30-40 и при единствения си шанс успя да затвори сета със 7-5, правейки пробив в последния възможен момент.

Неприятната загуба на първата част свали тонуса на Давиденко. Нещата за Димитров станаха по-лесно и хасковлията в типичния си атрактивен стил наказа съперника със 6-3 във втория сет.

Гришо спечели за малко повече от час. Той направи 10 аса срещу 10 години по-възрастния си опонент. Впечатляващо е, че на своя първи сервис 21-годишният българин загуби само 4 точки.

„Беше труден мач за мен срещу толкова опитен играч”, заяви Гришо след мача.

На 1/4 –финалите Григор Димитров ще играе срещу победителя от мача между 4-ия в схемата Ришар Гаске и партньора на Гришо на двойки – Маркос Багдатис.