2. Тенис
  3. Гришо спечели своя мач №600 (ВИДЕО)

Гришо спечели своя мач №600 (ВИДЕО)

Димитров пречупи американски талант и отново ще срещне Циципас

Григор Димитров започна успешно участието си на турнира от Мастърс 1000 сериите в Рим.

Най-добрият български тенисист надви американския талант Брендън Накашима с 6:3 и 6:4 след почти 2 часа игра.

Така Гришо се класира за втория кръг на надпреварата и спечели своя мач №600 като професионалист.

Хасковлията, 20-и в световната ранглиста, пропиля ранен пробив аванс, но след 2:3 със серия от шест поредни гейма той взе първия сет и поведе с 2:0 във втория.

76-ият в класацията на АТП Накашима успя да изравни за 2:2, но в десетия гейм Димитров отново реализира пробив, за да триумфира.

С успеха 30-годишният българин си осигури 39070 евро и 45 точки за световната ранглиста, а следващият му съперник ще бъде поставеният под номер 4 Стефанос Циципас (Гърция).

Двамата ще се срещнат в трети пореден турнир тази пролет, като петият в света Циципас спечели и двата им мача през сезона досега  - с 6:1, 6:4 в Барселона през април и с 6:3, 6:4 през миналата седмица в Мадрид.

Гъркът, полуфиналист в Рим през 2019 година, има четири победи в пет мача срещу Димитров досега.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)