2. Тенис
  3. Хърватски ветеран на пътя на Гришо в Мадрид

Хърватски ветеран на пътя на Гришо в Мадрид

Иво Карлович ще е следващият съперник на Григор Димитров

Хърватинът Иво Карлович ще е следващият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Мадрид. Днес, в мач от първи кръг, 38-годишният тенисист победи в изключително оспорван сблъсък испанеца Роберто Баутиста Агут със 7-6 (4), 6-7 (9), 7-6 (7) след близо 3 часа игра.

Двамата изиграха много интригуващ двубой, в който нито един от двамата тенисисти не успя да пробие съперника и съответно изходът и на трите сета трябваше да бъдат решен след тайбрек.

Карлович първи излезе напред, след като спечели първата част със 7-4 в тайбрека. Във втория сет обаче световният №22 пропусна отлична възможност да затвори срещата, след като пропиля цели четири мачбола. Първо при 5-4 и сервис Агут, Карлович поведе с 0-40, но вместо да съкруши своя съперник, позволи на испанеца да обърне и в крайна сметка да изравни до 5-5. В последвалия тайбрек хърватинът отново получи мачбол при 9-8, но и този път не успя да го реализира. Вместо това Агут изравни резултата след 11-9.

Решителният трети сет отново бе изключително равностоен, като и двамата тенисисти пропуснаха доста възможности за пробив. В крайна сметка в тайбрека Карлович показа по-здрави нерви и се поздрави с победата след 9-7.

Така той си уреди двубой с първата ни ракета, като предстоящият сблъсък ще е под номер 6 между двамата. До момента Григор води с 3-2 победи, като последният двубой между тях бе на Мастърса в Канада през 2016, когато българинът надделя с 6-3, 7-5.