2. Тенис
  3. Испанка шокира света и Винъс Уилямс на Australian Open

Испанка шокира света и Винъс Уилямс на Australian Open

Испанката Карла Суарес Наваро победи във феноменален мач фаворит номер 1 за спечелване на Australian Open – Винъс Уилямс, след като я обърна по шеметен начин – 2-6, 6-3, 7-5 в мач продължил 2’14 часа.

Както често се случва, дребничката Наваро, дръзнала да се изправи срещу Винъс, се превърна в любимка на публиката, препълнила „Род Лейвър Арина”, само заради това, че се опитва да се противопостави на най-големите тенисистки в историята на играта.

След лесно спечелен първи сет, драмата започна във втората част, малко преди края на която всички си мислеха, че Уилямс ще смаже Наваро, какъвто и да е резултатът в два сета.

Не така обаче мислеше скромната на вид испанка. Тя не само, че спечели сета с удивителна игра, но и хвърли в екстаз всички зрители.

Във феноменалния мач почти нямаше грешни отигравания. Винъс играеше с всички сили и блъскаше уинър след уинър. Испанката обаче показа един невероятен бекхенд с една ръка, заради който и Федерер би й завидял. Без определена тактика двете тенисистки се разиграваха из целия корт. Суарес все пак търсеше малко повече форхенда на американката, при диагонални разигравания бекхенда, явно смятайки, че нейния е по-силен и ще издържи.

Въпреки това след 1-1 в третия сет, Уилямс се развихри. Носителката на две титли в Мелбърн успя наглед да прекърши съпротивата на новата надежда на Испания и поведе с 5-2.

Наваро не се отказа и направи 3-5. В следващия, решителен гейм, при сервис на Уилямс, Суарес с перфектните си и чисти отигравания успя да си осигури две възможности за пробив, едната от които реализира.

Винъс даде всичко то себе си да приключи мача в следващия гейм, но уви. Носителката на шест титли от „Големия шлем” имаше мачбол, който не успя да реализира. След това Наваро успя да спечели подаването си и разби в последните два гейма противничката си.

Така, този мач отново показа непредвидеността на тениса.

В следващия кръг Наваро ще играе със сънародничката си Мариа Хосе Мартинес Санчес, а Испания пък ще има за първи път огромен шанс за четвъртфиналист от много години насам.