2. Тенис
  3. Каролине Вожняцки се класира за полуфиналите в Ийстбърн

Каролине Вожняцки се класира за полуфиналите в Ийстбърн

Поставената под номер 2 китайка На Ли отпадна на четвъртфиналите

Шампионката от 2009 година Каролине Вожняцки (Дания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 690 хиляди долара. Поставената под номер 5 Вожняцки се наложи над победителката в надпреварата от 2010 година Екатерина Макарова (Русия) с 4:6, 6:0, 6:4 след два часа игра.

Бившата номер 1 в света загуби първия сет, но след това спечели девет поредни гейма. Макарова успя да навакса ранния пробив пасив за 3:4, но веднага след това отново не успя да задържи подаването си и това се оказа решаващо.

Така Вожняцки записа шеста победа в шест срещи срещу руската си съперничка, а следващата и съперничка ще бъде Джейми Хемптън от САЩ. Квалификантката Хемптън стана първата американка след Дженифър Каприати през 2003 година, която достигна до полуфиналите на надпреварата, след като елиминира Луцие Шафаржова с 3:6, 7:6(1), 6:4 след малко повече от два часа.

Шафаржова, която пласира 11 аса, сервираше за победата при 5:4 във втория сет, но допусна пробив, а в последвалия тейбрек американката изцяло доминираше. 23-годишната Хемптън направи решаващ пробив в деветия гейм на третата част, след което затвори мача при собственото си подаване.

Поставената под номер 2 На Ли (Китай) отпадна на четвъртфиналите. Шампионката от "Ролан Гарос" през 2011 година загуби от рускинята Елена Веснина с 6:7(4), 3:6. Веснина взе оспорвания първи сет след тайбрек, а във втората част Ли направи двойна грешка и подари пробив на рускинята за 5:3, което се оказа решаващо.

За място на финала рускинята ще срещне победителката от мача между номер 6 Мария Кириленко (Русия) и Янина Викмайер (Белгия).