2. Тенис
  3. Крейчикова е втората финалистка на Уимбълдън (ВИДЕО)

Крейчикова е втората финалистка на Уимбълдън (ВИДЕО)

Тя обърна Елена Рибакина в 1/2-финалния мач

Барбора Крейчикова е втората финалистка в тазгодишното издание на турнира от Големия шлем – Уимбълдън.

Това се случи, след като чехкинята обърна Елена Рибакина от Казахстан от 0:1 до 2:1 (3:6, 6:3, 6:4) в мач, продължил 2 часа и 6 минути.

Мачът започна по чудесен начин за световната №4 Рибакина, която направи два пробива при първите два сервис гейма на Крейчикова, за да поведе с 4:0. След това чехкинята реализира пробив, но той не бе достатъчен и Рибакина спечели гейма с 6:3.

Във втората част нещата вървяха равностойно, като в 6-ия гейм Крейчикова направи пробив, с който успя да изравни геймовете.

В решителния, трети гейм чехкинята направи пробив за 4:3, а до края Рибакина не успя да го върне и така се сбогува с мечтата си ца финал на Уимбълдън.

В спора за трофея от най-стария тенис турнир в света Барбора Крейчикова ще се изправи срещу Жасмин Паолини, която победи Дона Векич.