Квитова спечели трета титла в Мадрид

Чехкинята се наложи над Кики Бертенс на финала

Петра Квитова спечели за трети път тенис турнира в Мадрид с награден фонд 6.69 милиона евро.

Поставената под номер 10 чехкиня се наложи на финала над холандката Кики Бертенс със 7:6(6), 4:6, 6:3 след почти три часа игра и триумфира отново в надпреварата в испанската столица след 2011 и 2015 година.

Чехкинята навакса пасив от 2:4 гейма в първия сет, а във втората част Бертенс проби в седмия гейм и изравни резултата. Квитова реализира решаващия брейк за 5:3 в третия сет, след което затвори мача при собственото си подаване и взе общо 24-и трофей и четвърти за сезона.

Бертенс пък участва в най-големия финал в кариерата си, а от понеделник ще се изкачи до рекордното в кариерата си 15-о място в световната ранглиста.