Лазаров спечели международния турнир по тенис в Созопол

Националът ни за Купа "Дейвис" със 7-ма титла от "Фючърс"

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазаров спечели титлата на международния турнир по тенис за мъже на твърда настилка от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 Лазаров победи на финала номер 4 Макс Красновски (Полша) с 6:2, 6:4 за 78 минути.

Българинът постигна десета последователна победа, след като през миналата седмица триумфира във втория от трите състезания от веригата на ITF в Созопол.

Лазаров нямаше проблеми в първия сет, в който поведе с 4:1 и спечели с 6:2.

Във втората част българинът взе аванс от 4:0, но Красновски изравни. Лазаров спечели подаването си за 5:4 и стигна до пробив в последния гейм, за да затвори мача.

Така Лазаров заслужи седма титла от "Фючърс" на Световната федерация ITF и трета за сезона. Той спечели и турнира в София през юли на ТК "Диана".

Осака изхвърча от Уимбълдън, Радукану и Сакари продължават (ВИДЕО)