2. Тенис
  3. Любомир Лещански се класира на четвъртфиналите на "Девин къп"

Любомир Лещански се класира на четвъртфиналите на "Девин къп"

Залатанова и Караманолева с убедителен успех на двойки

Продължава Държавното лично първенство по тенис за юноши и девойки до 18 години "Девин къп", което се провежда при отлични условия в Курортен комплекс "Албена".

При девойките първите две поставени - Вивиан Златанова и Александра Караманолева, се класираха днес за четвъртфиналите по много убедителен начин. Водачката в схемата Златанова загуби първи геймове в турнира при победата с 6:1, 6:1 над Виктория Желева. Следващата съперничка на тенисистката на ТК "Пазарджик" е Полина Радева.

Александра Караманолева се наложи с 6:1, 6:0 над Елиф Али и също продължава в турнира със само два загубени гейма. На четвъртфиналите представителката на ТК "Левски" се изправя срещу Виктория Бърдарова.

Бърдарова отстрани в повторение на финала от миналата година защитаващата титлата си Габриела Михайлова с 1:6, 7:5, 6:1.

При юношите първият поставен и държавен шампион в тази възраст Любомир Лещански (на снимката) победи с 6:4, 6:2 Златан Палазов и също е на четвъртфинал. Следващият съперник на състезателя на "Левски" е Тед Бачев.

Вторият в схемата Габриел Донев също записа втора победа - 6:3, 6:3 срещу Йордан Диневски, и на четвъртфинал излиза срещу Стефан Люцканов.