2. Тенис
  3. Мари Боузкова спечели титлата на турнира по тенис в Прага

Мари Боузкова спечели титлата на турнира по тенис в Прага

На финала в Прага местната любимка надигра категорично рускинята Анастасия Потапова с 6:0, 6:3 за 71 минути игра

Чехкинята Мари Боузкова спечели турнира по тенис на твърда настилка в Прага с награден фонд от 251 750 долара.

На финала местната любимка надигра категорично рускинята Анастасия Потапова с 6:0, 6:3 за 71 минути игра. За 24-годишната Боузкова това е първа титла в турнири на Женската тенис асосиация (УТА). До момента тя имаше три изгубени финала.

В днешния обаче поставената под номер 8 Боузкова не даде никакви шансове на седмата в схемата Потапова. В първия сет чехкинята позволи на Потапова да спечели общо едва 11 точки и не и даде нито гейм.

Представителката на домакините продължи да доминира играта и във втория сет, който обаче започна с пет последователни пробива. При резултат 3:2 гейма Боузкова бе първата, която спечели подаването си, а след това Потапова намали на 3:4, печелийки на свой ред за пръв подаването си, но от началото на мача. Това обаче бе напълно недостатъчно за рускинята, която допусна да загуби следващите два гейма, а с това и мача.

С победата си Боузкова стана петата чехкиня след Каролина Плишкова, Луцие Шафаржова, Петра Квитова и Барбора Крейчикова, която печели турнира в Прага от създаването му през 2015 година.

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)