2. Тенис
  3. Мъри прегази и Мелцер

Мъри прегази и Мелцер

Поставеният под номер 4 в основната схема британец Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на Australian Open, след като надделя с 3:0 сета (7:5, 6:0, 6:3) над австриеца Юрген Мелцер. За точно час и 40 минути Мъри показа, че не случайно е сочен като фаворит в турнира. Шотландецът не направи нито една двойна грешка и едва 10 непредизвикани грешки срещу цели 30 на своя съперник.

Първият сет премина равностойно и в самия край Мъри проби своя съперник и стигна до 7:5. Мелцер едва ли ще иска да си спомня втория сет срещу Мъри, когато не успя да вземе нито един гейм срещу британеца – 6:0. Мъри узакони победата си в третия сет, като стигна до ранен пробив и крайното 6:3, с което спечели срещата и заслужено продължава напред.

В следващия кръг Мъри ще се изправи срещу американеца Джеймс Блейк, който надделя над Игор Андреев от Русия.