2. Тенис
  3. Медведев спря Джокович на 1/2-финалите в Дубай (ВИДЕО)

Медведев спря Джокович на 1/2-финалите в Дубай (ВИДЕО)

Руснакът ще спори с Андрей Рубльов на финала

Неудържимият Даниил Медведев нанесе първа загуба на Новак Джокович за 2023 година и се класира за трети пореден финал в трета поредна седмица след успех 6:4, 6:4 за час и 37 минути игра в Дубай. Така руснакът записа пета победа в кариерата си над Ноле (девет поражения) и ще спори със сънародника си Андрей Рубльов за титлата от турнира от категория АТР 500.

Джокович направи прекалено много непредизвикани грешки от форхенд (23 при 16 уинъра) в ключовите моменти и съответно почти рутинно беше неутрализиран от съперника, който бе на висота и отново изпълняваше ролята на стена зад основната линия. Медведев по чудесен начин покриваше корта и записваше много успешни сервиси, които в комбинация с по-слабата концентрация на сърбина в ключовите моменти доведе до убедителната победа.

Ноле не можа да стигне до мач за шеста титла в емирството и серията му от 15 победи през 2023 година секна. С изключение на финала на “Мастърс”-а в Париж в края на миналия сезон, когато отстъпи на Холгер Руне, то Джокович беше във внушителна форма от юни насам - 1 загуба в 41 мача преди днешния.

За четвърти път Джокера губи на полуфиналите в Дубай от десет такива мача, като сега отново бе елиминиран от съперник, ставал някога номер 1 в света - предишните са Роджър Федерер (2014), Анди Мъри (2012) и Анди Родик (2008).

Германка спечели най-дългия мач при жените от над десетилетие

Зигемунд надви тайландка след битка, продължила повече от 4 часа

Вики Томова бие на двойки

Нестеров започна с победа в Румъния

Трябваше ли Камелия да пее за Джокович в „Арена 8888“? (ВИДЕО)

Еднолично ли DJ Мартен реши да не пуска "Луда по тебе" дори по уредбата?

Джокович: За мен е чест да бъда тук, всичко е чудесно заради вас(ВИДЕО)

"Щастлив съм да съм в София пред вас", заяви Ноле

Гришо: Винаги се вълнувам, когато играя пред вас

Българинът благодари на публиката в София

Кузманов отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Румъния

Българинът отстъпи с 6:2, 6:7(4), 5:7 пред намиращия се зад него в ранглистата Мигел Дамас

Гришо победи Джокович след 2-часово шоу с усмивки и красив тенис в София (ВИДЕО)