Мугуруса изхвърли Шарапова в Париж

Испанката чака победителката от двубоя Халеп - Кеарбер на 1/2-финал

Поставената под №3 Гарбинье Мугуруса отнесе с 6:2, 6:1 двукратната носителка на трофея Мария Шарапова на "Ролан Гарос". За място на  финала испанката ще играе с победителката от двубоя между Симона Халеп и Анжелик Кербер.

Шампионката от 2012 и 2014 Шарапова изигра слаб мач с твърде много грешки. Победителката от 2016 година Мугуруса пък бе уверена и със стабилно представяне си осигури място на 1/2-финалите.

Първата част започна с лек превес на Мугуруса, която проби още в откриващия гейм и затвърди на 30. Ключов за сета бе третият гейм, в който двете се бориха в продължение на 18 разигравания, преди рускинята да се пречупи при четвъртия брейкбол – 3:0. До края тенисистките взимаха подаванията си и и третата поставена спечели с 6:2.

През втората част Мария не успя да спечели нито една от деветте точки, които се изиграха при неин втори сервис, реализира само два уинъра и допусна цели 15 непредизвикани грешки.

Успя да изравни за 1:1 с пробив на 0, но не се разписа повече, като спечели повече от 1 точка само в закриващото си подаване, което изгуби на 30.

Мугуруса записа първи успех над Шарапова в кариерата си.
ОБЗОР: Дебютант на "Уимбълдън" изхвърли Рубльов (ВИДЕО)