2. Тенис
  3. Налбандян се измъчи срещу Ниеминен и спечели титлата в Сидни

Налбандян се измъчи срещу Ниеминен и спечели титлата в Сидни

За Ниеминен пък турнирът в Сидни ще остави добри спомени - победа срещу световния номер 3 Новак Джокович и второ място.

Аржентинският тенисист спечели титлата на тенис турнира в Сидни, след като победи на финала финландеца Ярко Ниеминен с 2:1 сета (6:3, 6:7, 6:3) за общо 2:16:10 часа игра. В първия сет Налбандян бе по-добрият на корта и стигна до ранен пробив, след което спечели с 6:3 и поведе с 1:0.

Във втория сет аржентинеца сервираше за спечелване на мача при резултат 5:3, но допусна пробив и след това Ниеминен спечели още 2 гейма за да стигне до 7:6 и трети решаващ сет.

Тогава обаче се видя разликата в класите между двамата и Налбандян буквално размаза своя съперник – 6:2.
Така аржентинецът спечели титлата в Сидни и завоюва първия си трофей за сезона – добър знак преди Australian Open 2009.