2. Тенис
  3. Нестеров отпадна от Sofia Open

Нестеров отпадна от Sofia Open

19-годишният българин загуби от швед

Пьотр Нестеров отпадна във втория, финален кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open в зала „Арена Армеец“ в столицата.

19-годишният българин загуби от Драгош Мъдъраш (Швеция) с 4:6, 2:6 в мач, продължил 1:38 часа.

Нестеров допусна пробив още в откриващия гейм на двубоя, но успя да навакса изоставането си в шестия и изравни за 3:3. Мъдъраш оотново проби и това бе достатъчно, за да поведе със сет след 6:4.

Началният гейм на втората част бе маратонски и след близо 20 минути здрава битка, Пьотр Нестеров загуби подаването си, но малко по-късно успя да изравни за 2:2. Представителят на Швеция обаче не допусна колебания до края и си гарантира място в основната схема на Sofia Open 2022.

Нестеров ще участва и в надпреварата на двойки в София.