2. Тенис
  3. Нидерландец е следващият съперник на Григор в САЩ

Нидерландец е следващият съперник на Григор в САЩ

Талон Грикспур се справи със Себастиан Баес

Талон Грикспур от Нидерландия ще бъде съперник на Григор Димитров в следващата фаза на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като съперникът му във втория кръг Себастиан Баес от Аржентина се отказа при резултат 1:6, 0:2.

Гриспур поведе в първата част с 5:0, преди Баес да успее да спечели първи гейм, но това бе всичко. Във втори сет нидерландецът поведе набързо с 2:0, като Баес се отказа заради контузия, за да не рискува по-сериозна травма, оставайки на корта. Двамата останаха на корта малко повече от 50 минути, преди срещата да бъде прекратена.

Изненадващо, но Димитров и Грикспур не са се изправяли досега един срещу друг на корта. Нидерландецът е номер 40 в света, като тази година има баланс от 21 победи и 20 загуби. Двамата трябва да играят един срещу друг в петък (30 август).

Пьотр Нестеров пред NS: Готов съм за битка

Имахме перфектни условия, остава да победим, обяви първата ракета на България за "Купа Дейвис"

Донски и Кузманов отпаднаха на четвъртфиналите в Добрич

Надал: Не съм контузен

"В момента се наслаждавам на други неща", каза испанецът

Пьотр Нестеров и Марсело Аревало откриват срещата между България и Салвадор за Купа "Дейвис"