2. Тенис
  3. Нидерландец хвърли бомбата на US Open и изхвърли Алкарас

Нидерландец хвърли бомбата на US Open и изхвърли Алкарас

Испанецът не успя да преодолее втория кръг в Ню Йорк

Първата огромна сензация на тазгодишния US Open е факт! Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп разби и изхвърли един от големите фаворити в турнира в лицето на Карлос Алкарас още във втория кръг на надпреварата. 28-годишният Ван де Зандсхулп спечели мача в три сета с 6:1, 7:5, 6:4 за 2 часа и 19 минути, като определено това е най-голямата победа в кариерата му досега.В първия сет Алкарас бе напълно неузнаваем. Той не можеше да намери отговор на играта на съперника си и допусна ранен пробив още при първото си подаване във втория гейм. В същото време, Ван де Зандсхулп контролираше събитията на корта и направи и втори пробив за 5:1, а в следващия гейм затвори сета на свой сервис са 6:1.

И вторият сет не започна добре за Алкарас, който отново допусна ранен пробив за 2:1, но този път успя да го върне още веднага и изравни резултата за 2:2. След това играта се изравни и всеки от двамата тенисисти печелеше своето подаване до 11-ия гейм, в който отново испанецът отново се предаде на свой сервис и допусна за втори път в сета да бъде пробит за 5:6. Ван де Зандсхулп този път затвори сета на свое подаване, печелейки сервис-гейма си на нула, за да оформи крайното 7:5.Третият сет беше много подобен на втория, като отново нидерландецът пръв проби, но за 3:2 и отново още в следващия гейм Алкарас върна пробива за 3:3. Решаващ, обаче, се оказа деветия гейм при сервис на испанеца, който отново беше селиозно колеблив и допусна за пореден път да бъде пробит за 4:5, а на накрая Ван де Зансхулп сервира за мача и бе категоричен, печелейки гейма на нула за да оформи 6:4 в своя полза.

По този начин Алкарас напуска повече от изненадващо оследния за годината турнир от Големия шлем и то на толкова ранен етап. Испанецът пропусна да стане едва третият човек в съвременната история на тениса, спечелил Откритото първенство на Франция, „Уимбълдън“ и US Open в един и същи сезон. В предишните си три участия в Ню Йорк Алкарас беше стигал поне до четвъртфиналите, а поражението в петък сутрин беше най-ранното му в турнир от Големия шлем след отпадането във втория кръг на „Уимбълдън“ през 2021-а година.