2. Тенис
  3. Пиронкова отнесе Говорцова на турнира в Хобърт

Пиронкова отнесе Говорцова на турнира в Хобърт

Българската тенисистка Цветана Пиронкова победи с 2:0 сета (6:1, 6:2) във втория кръг на турнира в Хобърт, Австралия. След като се справи с 15-ата в Света Пати Шнидер, сега Пиронкова надделя и надигра и Говорцова, която пък разби представителката на домакините Джесика Мур в предишния кръг.

Само преди няколко дни Говорцова отстрани Сесил Каратанчева на осминафиналите в Брисбейн с 2:1 сета.

Срещата започна добре за Пиронкова и тя проби своята съперничка за 2:0. Резултатът стана 3:0 в полза на българката, преди белоруската да вземе своя сервиз гейм. Последва обаче нов пробив за българката и тя спечели първия сет със 6:1 за едва 28 минути.

Пиронкова продължи да диктува събитията на корта и стигна до убедителното 4:0. Впоследствие резултатът стана 6:2 и българката записа една от най-убедителните си победи.

В следващия кръг Пиронкова ще срещне представителката на Франция Виеджин Разано, която отстрани Ан Кьотавонг с 2:1 сета.