2. Тенис
  3. Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио

Датчанинът показа сериозен характер

Поставеният под номер 6 в схемата Холгер Руне се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Токио след победа над японеца Кей Нишикори с 3:6, 6:2, 7:5.

Датчанинът трябваше да спаси мачбол в третия сет при 5:3 гейма в полза на представителя на домакините и това се оказа преломният момент в срещата, тъй като след него Нишикори не успя да вземе нито един гейм повече.

Японският ветеран, който спечели турнира през 2012 и 2014 година, но в момента е чак под номер 200 в ранглистата на АТП, спечели първия сет с 6:3 след ранен пробив.

В края на втория сет Руне пое инициативата. С поведението си на корта датчанинът успя да предизвика дори изключително спокойните японци, които традиционно пазят неутралитет, дори когато играят техни сънародници.

В третия сет Нишикори поведе с пробив при 4:3, след което е Руне веднага поиска медицински таймаут. Японецът поведе и с 5:3 и в следващия гейм имаше мачбол при сервис на Руне, но не успя да го реализира, след което датчанинът успя да изравни, а после и да направи нов пробив за победата.

На полуфиналите Руне ще играе с французина Артур Фис, който след три часа игра победи номер 8 в схемата Бен Шелтън от САЩ със 7:5, 6:7(5), 7:6(2). Фис можеше да реши мача още в два сета, тъй като водеше с 6:5 гейма във втората част на свой сервис и имаше два мачбола, но допусна пробив и Шелтън изравни сетовете след 7:5 точки в тайбрека.

Тайбрек имаше и в третия сет, но в него французинът бе напълно категоричен, за да го спечели със 7:2 точки.

В другия полуфинал ще се срещнат чехът Томаш Махач и французинът Юго Юмбер.

Махач спечели със 7:6(2), 6:3 срещу Алекс Микелсен от САЩ, докато Юмбер водеше със 7:5, 2:1 срещу Джак Дрейпър, когато британецът се отказа заради контузия.

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP